Blog

Vývoj korporátních aplikací v Javě

V tak složitém a rychle se měnícím sektoru, jako je vývoj softwaru, je těžké najít něco stálého a neměnného. Java je však výjimkou z pravidla; stala se nedílnou součástí většiny IT infrastruktur.
Práce v jediné firemní aplikaci může zjednodušit a optimalizovat obchodní procesy a snížit provozní náklady společnosti. Java je pohodlné, škálovatelné, funkční a efektivní řešení pro budování systémů CRM, ERP a BPM.
Java je stále považována za jeden z nejoblíbenějších programovacích jazyků. Vždy byl úzce spjat s vývojem webových a mobilních aplikací, protože je jedním z oficiálních jazyků systému Android.
Všestranný přístup Javy "napiš jednou, pracuj kdekoli" umožňuje její použití pro téměř všechna digitální řešení, na která si vzpomenete, ať už jde o desktopovou aplikaci, platformu pro velká data nebo aplikaci pro internet věcí.
Java je ideální pro podnikové aplikace. Proč?
Stabilita
Java je jedním z nejstabilnějších programovacích jazyků. Neustále se rozrůstá a aktualizuje.
Škálovatelnost
Existují stovky a tisíce kódových knihoven, frameworků a nástrojů, které usnadňují škálování aplikací podle potřeb společnosti. Java je výkonný programovací jazyk, proto snadno zvládne velké provozní zatížení.
Podnikový software musí být škálovatelný. Bez možnosti růstu, podpory dalších funkcí a uživatelů se podnikový software může rychle stát neefektivním. Java se dokáže přizpůsobit růstu výkonu a škáluje se spolu s pracovním zatížením.
Nezávislost na platformě
Virtuální stroje Java (JVM) umožňují vývoj multiplatformních aplikací. Proto není nutné psát implementace stejného kódu pro různé operační systémy. JVM překládá veškerý kód do bajtového kódu Javy a stroj tento kód implementuje podle svého operačního systému. Java se používá v systémech MacOS, Windows, Linux nebo Unix. Vývojáři tak mohou snadno testovat své aplikace na různých systémech.
Java se přizpůsobuje jakémukoli modernímu hardwaru a má rozhraní pro všechna zařízení a operační systémy používané v podniku (Windows, Mac, mobilní zařízení atd.). Úspora nákladů na údržbu a instalaci softwaru je zřejmá!
Aplikace Java lze rozdělit do modulů nebo komponent, které mohou běžet současně na většině zařízení.
Knihovny
Vývojáři Javy strávili roky vytvářením rozsáhlých knihoven užitečného kódu. Ekosystém Javy obsahuje knihovny téměř pro všechno, ať už jde o přidání funkce pro integraci plateb nebo nasazení aplikací do cloudu.
Výkon
Java snižuje spotřebu paměti a využívá vícevláknové zpracování ke zvýšení výkonu. Jedná se o rychle se rozvíjející technologii, která vývojářům umožňuje dosahovat výsledků v reálném čase.
Evoluce
Java je neustále aktualizována. Poslední aktualizace se tradičně zaměřuje na zjednodušení rozhraní API pro podniky.
Korporátní aplikace Java od společnosti Sapsan Plus
Java je nejlepší volbou pro podnikový software a v nejbližší době se to pravděpodobně nezmění. Dnes se v jazyce Java vyvíjejí robustní, škálovatelné, přenosné a distribuované plnohodnotné aplikace. Řešení Java jsou rozšířená v různých odvětvích, od her a webových stránek přes sítě klient-server až po big data, od systémů ERP až po digitalizaci procesů. Podle průzkumů používá Javu ve svém technologickém balíku 58 % podniků.
Společnost Sapsan Plus vytváří vlastní aplikace v jazyce Java - od jednoduchých desktopových řešení přes mobilní aplikace až po kompletní systémy řízení. Robustní, flexibilní a bezpečný framework Spring pro platformy Java nám umožňuje vytvářet interaktivní a poutavé podnikové aplikace.
PRO SVŮJ PROJEKT
VŠE CO POTŘEBUJETE
Používáme soubory cookie, pixely a další technologie (souhrnně „cookies“), abychom rozpoznali váš prohlížeč nebo zařízení a dozvěděli se více o vašich zájmech se základními funkcemi a službami pro další účely... Přečíst více
OK