Blog

Low-Code Platformy .Stojí to za to riziko?

Low-code je již dlouho předmětem kontroverzí, ale také hledání jednoduchých řešení při implementaci podnikových procesů, mobilních rozhraní a aplikací.
Člověk, který má k programování daleko, je nadšený, když zjistí, že pomocí poměrně jednoduchého "konstruktoru" a hotových skriptů ze sady blokových schémat ve vizuálním editoru lze získat skutečný, správný kód. Získejte hotový software bez programátora! Proces i výsledek je působivý a nesmírně uspokojivý. Ale ne na dlouho. S rostoucí složitostí a škálovatelností projektu se tato láska rychle vytrácí a "vizuální řešení" se často stává nezvládnutelným. Pokud je IT řešení na lokální úrovni (např. několik zaměstnanců, jednoduchý výrobní proces), lze jej stále zvládnout. Už jste si hráli a to stačí!
Horší je, pokud řešení může mít negativní dopad na podnik a závisí na něm jeho zisky a pověst. Například dochází k častým a nekontrolovatelným selháním nebo fatálním chybám v řízení objednávek nebo logistice dodávek. Bohužel žádná z low-code platforem nemá prostředky pro reengineering (refaktoring) kódu, autotestování je obtížné a provádění změn je nebezpečné nebo nemožné. Především jde o procesy, které je třeba často přestavovat, měnit "za běhu", rychle a kvalitně testovat.
Vývoj veškerého softwaru je složitá a náročná práce. Společnost Sapsan Plus s.r.o. ví, že tvorba unikátního softwaru vyžaduje dokonalou znalost programovacích jazyků, integrovaných vývojových prostředí a překladačů, kódovacích nástrojů a technik, testování a nasazení.
V nízkokódových platformách uživatelé používají funkční komponenty (skripty, ikony, šablony).
Tradiční názor je, že hlavní výhodou nízkokódového vývoje je úspora peněz a času, podnik může získat software rychleji a za méně peněz. Ve skutečnosti tomu tak není. Náklady na měsíční licencování jedné aplikace nejsou levné, a to ani v případě dlouhodobého předplatného.
Zastánci low-code jej považují za téměř hlavní hnací sílu digitální transformace, zatímco kritici tvrdí, že jde o málo výkonný nástroj, špatně integrovaný a často používaný neprofesionály, nebezpečný a nespolehlivý.
Je třeba zdůraznit, že software vytvořený pomocí virtuálního editoru je třeba "přepsat", pokud se rozhodnete jej převést do běžného kódu. Obráceně je to však snadné.
Na trhu s nízkokódovým vývojem působí více než 60 dodavatelů. Některé platformy jsou univerzální, jiné se specializují na oblasti, jako jsou databáze nebo podnikové aplikace. Některé platformy jsou určeny speciálně pro neprogramátory, zatímco jiné jsou určeny jak pro profesionály, tak pro běžné uživatele.
V poslední době se objevilo mnoho řešení pro vývoj softwaru bez kódu. Doporučujeme vám, abyste o používání nízkokódových platforem vážně uvažovali a znovu zvážili všechna pro a proti.
Bohužel většina nízkokódových platforem má notaci pro modelování obchodních procesů, která má daleko ke standardu BPMN. S nízkokódovými platformami je snadné otestovat hypotézu, implementovat jednoduchý obchodní proces nebo vizualizovat obchodní systém. Pokud máte problémy s používanou low-code platformou, zkušený business analytik společnosti Sapsan Plus s.r.o. provede analýzu vašich obchodních modelů, zkontroluje rozdělení složitých procesů, podprocesů a prototypů aplikací a problematická řešení zašle programátorům společnosti Sapsan Plus s.r.o. k revizi.
Situaci komplikuje skutečnost, že zabezpečení nízkokódových platforem je málo známé. Mnoho podniků však používá nástroje s nízkým kódem k vytváření aplikací, které pracují s citlivými firemními údaji a údaji zákazníků, a to buď v datovém centru zákazníka, nebo na soukromém hostovaném webu.
Vývojový a analytický tým společnosti Sapsan Plus s.r.o. má hluboké znalosti notace BPMN, takže může snadno začlenit potřebné funkce vaší nízkokódové platformy do softwaru, který potřebujete, opravovat chyby, provádět testy a podporovat vaše obchodní řešení v budoucnosti.
PRO SVŮJ PROJEKT
VŠE CO POTŘEBUJETE
Používáme soubory cookie, pixely a další technologie (souhrnně „cookies“), abychom rozpoznali váš prohlížeč nebo zařízení a dozvěděli se více o vašich zájmech se základními funkcemi a službami pro další účely... Přečíst více
OK