Blog

Zabezpečení cloudu: ochrana, detekce, prevence

Bezpečnost je důležitou součástí každého IT řešení. Jaká data vaší společnosti jsou neustále ohrožena? Kde je uložen? Jaké informace je třeba neustále zálohovat? Jak uchováváte a chráníte zpracovávaná data?
Digitální zabezpečení se stává nekonečně složitějším a data, která jsou den ode dne cennější, je stále těžší chránit. Cloudové zabezpečení je pro mnoho společností přelomovým trendem. Ačkoli většina zásad zabezpečení zůstává stejná jako v případě lokálních prostředí, implementace zabezpečení v cloudu vyžaduje nová řešení a velké zkušenosti implementátorů. Společnost Sapsan Plus s.r.o. se specializuje na vytváření, nasazování a správu softwaru v cloudu. Naši odborníci provádějí: správu identit, přístupu a stavu zabezpečení, podporu zabezpečení aplikací a dat, ochranu před hrozbami a zabezpečení sítí.
Společnost Sapsan Plus s.r.o. se zabývá vývojem služeb a architektury cloudových řešení, která jsou implementována na platformě Microsoft Azure.
Kontrola přístupu
Tradiční bezpečnostní metodiky jsou již dávno zastaralé. Každá práce, která zahrnuje řízení přístupu, začíná analýzou "pravděpodobného narušení": rozborem a analýzou chování systému za předpokladu, že ochrana byla prolomena a narušitel již pronikl do sítě. V dnešní době, kdy stejný uživatel může pracovat z více míst a přistupovat k síti z více zařízení a aplikací, je obtížné vytvořit bezpečné systémy pro přihlašování. Jedinou konstantou se pak stává ID uživatele, což představuje novou úroveň správy zabezpečení. ID může být jednoduché heslo, něco, co je v systému již duplikováno (například telefon), nebo něco, co identifikuje uživatele (biometrické údaje). Využijte podmíněný přístup a zajistěte rovnováhu mezi zabezpečením a výkonem tím, že vždy ověříte pravost zadávaných dat.
Bezpečnostní systém
Při řešení bezpečnostních zranitelností může být obtížné stanovit priority reakcí. Ujistěte se, že máte k dispozici nástroje potřebné k posouzení stávajícího prostředí a schopnosti identifikovat potenciální problémy se zabezpečením. Zlepšete ochranu a zabezpečení sítě pomocí Microsoft Defender for the Cloud, řešení pro Azure, AWS a Google Cloud Platform, které bojuje proti útokům a potenciálním hrozbám ve vícecloudových a hybridních prostředích.
Zabezpečení aplikací a dat
Objem dat ve světě exponenciálně roste a systémy pro jejich zpracování a ochranu jsou stále složitější. Zabezpečte data, sítě, aplikace a infrastrukturu pomocí strategie vrstvené hloubkové ochrany.
Data mohou být v úložišti, v síti nebo při zpracování (používají se ve výpočetní technice). Již dlouho existují silné a osvědčené šifrovací technologie, které chrání data v klidu i při přenosu. Ochrana zpracovávaných dat je velmi obtížná. Jedná se o nový trend, který využívá technologii TEE (trusted execution environment). Zvažte šifrování dat pomocí TEE. Ujistěte se, že vaše řešení s otevřeným zdrojovým kódem neobsahují zranitelnosti.
Společnost Sapsan Plus s.r.o. analyzuje data zákazníků a vytváří metodiky provozní podnikové bezpečnosti, které vám umožní identifikovat rychle se vyvíjející hrozby a bez prodlení na ně reagovat. Všechny virtuální počítače, databáze, úložiště a internet věcí musí být připojeny ke službám detekce hrozeb. Microsoft Defender for the Cloud má integrovanou detekci hrozeb, která podporuje všechny typy prostředků Azure.
Společnost Sapsan Plus s.r.o. buduje cloudový systém na míru, který lze škálovat podle potřeb zákazníka, využívá umělou inteligenci a nevyžaduje infrastrukturu.
Společnost Sapsan Plus s.r.o. nabízí víceúrovňovou ochranu webových zdrojů a sítí před škodlivým provozem.
Pro každou firmu je důležitý nepřetržitý provoz všech jejích struktur a v roce 2022 se do popředí dostává bezpečnost ukládání informací a dat, která jsou v operativním zpracování.
Díky vysoce kvalifikovanému a specializovanému týmu se postaráme o vaše IT prostředí, takže se nemusíte starat o servery, údržbu sítě a obnovu po havárii.
PRO SVŮJ PROJEKT
VŠE CO POTŘEBUJETE
Používáme soubory cookie, pixely a další technologie (souhrnně „cookies“), abychom rozpoznali váš prohlížeč nebo zařízení a dozvěděli se více o vašich zájmech se základními funkcemi a službami pro další účely... Přečíst více
OK