Blog

AR. Nové platformy rozšířené reality

To, co bylo včera považováno za sci-fi, se dnes používá všude. Jeden z těchto "surrealistických výmyslů" - rozšířená realita - se dnes hojně využívá v různých oblastech, například v byznysu a výrobě. Technologie rozšířené reality vytváří pro uživatele plný pocit přítomnosti, přičemž prostředí zůstává nezměněné a rozšířené. Systém rozšířené reality má tři hlavní charakteristické rysy - propojení s reálným časem, propojení virtuálního a reálného a přesné zachycení virtuálních i reálných objektů ve 3D.
Při promítání jakýchkoli digitálních informací na obrazovku zařízení je skutečný obraz doplněn umělými elementy (text, video, obraz). Reálný obraz pořízený kamerou rozšířené reality je zpracován speciálním softwarem, který jej rozpozná, doplní a zkombinuje s virtuálním obsahem a následně vizualizuje výsledek.
Takový software pro technologie rozšířené reality vyvíjí společnost Sapsan Plus s.r.o. na objednávku s ohledem na technické požadavky a výrobní potřeby vaší firmy.
Výběr hardwaru a zařízení pro práci s rozšířenou realitou je každým dnem snazší a snazší, a to nejen procesorů, senzorů a displejů, ale také zařízení, která tvoří dnešní mobilní telefony a tablety (kamery, akcelerometry, GPS).
Společnost Sapsan Plus s.r.o. začlenila do svých týmů spolupráci společností Qualcomm a Microsoft - Microsoft Mesh a Snapdragon Spaces XR Developer Platform. Otevřené standardy Microsoft Mesh umožňují vývojářům vytvářet řešení, která fungují na nejrůznějších zařízeních: HoloLens 2, náhlavních soupravách pro rozšířenou realitu, chytrých telefonech, tabletech a počítačích.
Společnost Sapsan Plus s.r.o používá nástroje AR z těchto platforem k demonstraci vyvinutého softwaru: umělá inteligence pro avatary, správa relací, prostorové vykreslování, synchronizace uživatelů a holoporting k vytváření kolaborativních řešení v AR.
V každém podniku je bezpečnost nejdůležitější. Zaměstnanec, který pracuje se stroji, pohybujícím se zařízením, vysokou teplotou a nebezpečnými chemikáliemi, neustále ohrožuje svůj život. Pomocí technologie rozšířené reality lze minimalizovat rizika a úrazy při práci.
Při školení zaměstnanců, ve školách a vzdělávacích institucích se nástroje rozšířené reality používají k simulaci reálného prostředí a interaktivních činností.
Vzhledem k tomu, že nástroje rozšířené reality překrývají informace na skutečné prostředí a objekty, je technologie rozšířené reality vhodná pro jakoukoli výrobu.
Odborníci se domnívají, že trh s rozšířenou realitou do roku 2025 vzroste na 198 miliard dolarů (v roce 2017 začal růst na 3,5 miliardy dolarů).
Skladová logistika a řízení celého sortimentu jsou složité a objemné úkoly. Společnost Sapsan Plus s.r.o vyvíjí software pro rozšířenou realitu, který vytváří digitální ilustraci nebo prostředí pro znázornění skladových dat o množství, procesech dodávek, způsobech vychystávání a balení. V budoucnu se očekává, že Microsoft integruje Mesh, který je vytvořen v cloudu Microsoft Azure, s aplikace Teams a Dynamics 365.
Rozšířená realita v kombinaci s dalšími technologiemi, jako je internet věcí (IoT) a umělá inteligence, celkově snižuje náklady na školení a zabezpečení a zvyšuje produktivitu.
PRO SVŮJ PROJEKT
VŠE CO POTŘEBUJETE
Používáme soubory cookie, pixely a další technologie (souhrnně „cookies“), abychom rozpoznali váš prohlížeč nebo zařízení a dozvěděli se více o vašich zájmech se základními funkcemi a službami pro další účely... Přečíst více
OK