Blog

Co je aplikace Instant App?

Aplikace pro okamžité spuštění je malý program, který umožňuje uživatelům vyzkoušet a otestovat malou část hlavní aplikace, bez nutnosti její instalace do zařízení. Jedná se v podstatě o hybrid mobilní aplikace a webové aplikace.
Takové aplikace nezabírají v zařízení paměť. Podobně jako bezplatné zkušební verze i Instant Apps uživatele zaujmou a následně ho vyzvou ke stažení plné verze s včasnými výzvami k instalaci v Instant Apps.

Instantní aplikace pro Android se osvědčují zejména v oblasti her a elektronického obchodování. Uživatelé přejdou na webové stránky společnosti a mohou si okamžitě stáhnout malou aplikaci a provést objednávku z katalogu produktů, aniž by museli stahovat celou aplikaci. Tento přístup zvyšuje rychlost rozhodování v prodejním trychtýři. Herní společnosti spojují aplikace s okamžitým přístupem ke hře s možností zobrazovat reklamy, což generuje další příjmy.

Stírání hranic
Okamžité aplikace stírají hranice mezi mobilními přístroji a internetem. Využívají výhod dostupnosti v prohlížeči a zároveň fungují jako lokální aplikace. Často se používají jednorázově pro rychlý přístup k aplikaci. Například poté, co uživatel naskenuje QR kód pomocí svého zařízení se systémem Android, může okamžitě otevřít stránku aplikace a zaplatit za službu.

Technologie
Aplikace s okamžitým spuštěním se obvykle prezentuje jako: tlačítko "vyzkoušet nyní" (v obchodě Google Play), banner na webových stránkách, odkaz v e-mailu nebo skenovatelný QR kód. Aplikace s okamžitým spuštěním se skládají z modulů nebo malých sad kódu, které se ukládají do mezipaměti a odstraňují se při restartu systému nebo při nedostatku místa na disku.
Jaké jsou výhody Instant Apps pro Android?
Instantní aplikace jsou novým trendem ve vývoji mobilních aplikací, rychlým způsobem, jak si vyzkoušet nativní aplikaci.
Okamžité spuštění aplikací:
  • Umožňují uživatelům okamžitý přístup k aplikaci, aniž by ji museli stahovat a instalovat do svého zařízení. To šetří čas a poskytuje přehlednější uživatelský zážitek.
  • mají menší velikost než plná verze aplikace a umožňují přístup k aplikaci i při omezeném úložném prostoru v zařízení.
  • nemusí být v zařízení nainstalovány
  • mají uživatelsky přívětivé a bezproblémové uživatelské rozhraní
  • zvyšují zapojení uživatelů, protože mohou k aplikaci přistupovat rychle a snadno. To může vést k většímu používání a udržení aplikace.
Nedostatky technologie okamžitých aplikací
Přestože aplikace s okamžitým spuštěním mají mnoho výhod, má tato technologie také nevýhody. Ty jsou nejčastěji omezené
funkčnost. Aplikace pro systém Android pro okamžité spuštění jsou navrženy tak, aby se snadno používaly, a proto nabízejí omezené funkce ve srovnání s plnou verzí aplikace.
Dostupnost. Aplikace s okamžitým spuštěním zatím nejsou dostupné pro všechna zařízení se systémem Android.
Možnosti zpeněžení. V současné době lze aplikaci zpeněžit pouze prostřednictvím reklamy nebo přesměrováním uživatelů na plnou verzi aplikace.
Analytika. Analytické údaje pro aplikace s okamžitým spuštěním jsou omezené.
přizpůsobení: možnosti přizpůsobení jsou omezené.
Vývoj aplikace pro okamžité spuštění
Aplikaci pro okamžité spuštění můžete vyvinout buď od začátku, nebo transformací plné aplikace. Společnost Sapsan Plus s.r.o. obvykle používá obě metody, přičemž aplikace vytváří prostřednictvím aplikace Android Studio. Za tímto účelem aplikaci modulujeme na jednotlivé součásti kódu. Celková velikost aplikačních modulů je 4 MB.
PRO SVŮJ PROJEKT
VŠE CO POTŘEBUJETE
Používáme soubory cookie, pixely a další technologie (souhrnně „cookies“), abychom rozpoznali váš prohlížeč nebo zařízení a dozvěděli se více o vašich zájmech se základními funkcemi a službami pro další účely... Přečíst více
OK