Blog

Co je SaaS?

Implementace nového softwaru do stávajícího podniku je velmi složitý a různorodý proces. Na tom, jak jasně a správně zákazník chápe, co chce nakonec mít, a jak přesně zadá úkol vedení IT firmy a vývojářům, závisí budoucnost jeho podnikání v příštích 5-10 letech.
Je možné, aby si klient objednal software a zaplatil pouze za službu, kterou poskytuje? Ano, taková možnost existuje! Společnost Sapsan Plus s.r.o. nabízí svým zákazníkům software jako službu (SaaS) - software na vyžádání. Jedná se o oblíbenou třídu počítačového softwaru, který je dostupný na dálku a nainstalovaný na síťových serverech. Služba SaaS je nejčastěji spojována s modelem cloud computingu. V praxi se tento termín používá pro software, který běží přes internet.
Velmi často se stává, že zákazník softwaru nedokáže jasně formulovat zadání pro vývojový tým, nemá konkrétní požadavky a netuší, co chce mít na konci. To není problém pouze ve fázi vyjednávání, úkoly se mohou měnit i v dalších fázích práce IT společnosti. To zpomaluje práci a ovlivňuje kvalitu a cenu objednaného softwaru.
Na rozdíl od tradičního softwaru je software SaaS licencován a placen podle toho, jak často a v jakém rozsahu je používán. Snadno se připojí k počítači uživatele a po vypršení licenční smlouvy se na dálku automaticky odpojí.
Systém má řadu výhod pro uživatele i vývojáře. Uživatel nemusí na svém počítači přidělovat místo na disku ani instalovat software. Veškeré aktualizace a opravy chyb provádějí vývojáři na dálku.
SaaS:
- ziskový a šetří peníze
- snadná integrace s dalšími softwarovými nástroji
 - pravidelně a vzdáleně aktualizovány
Software SaaS vyvinutý společností Sapsan Plus s.r.o. lze snadno stáhnout a používat bez jakýchkoli nákladů na instalaci.
Se společností Sapsan Plus s.r.o. může klient přistupovat ke svým datům a aplikacím z cloudu na jakémkoli zařízení připojeném k internetu, software SaaS je dodáván s aplikací, která je navržena speciálně pro klienta, nemusí se starat o hostování a údržbu serveru, to zajišťuje společnost Sapsan Plus s.r.o.
Bezpečnost je nejdůležitější součástí každého softwaru a jednou z největších obav uživatelů. Všechna data SaaS jsou uložena v cloudu a zákazník má ke svému softwaru neustálý přístup. Nemusí se starat o hosting, konfiguraci nastavení ani instalaci produktu.
Uživatel může kdykoli migrovat klíčové údaje o zákaznících do jediné databáze, používat nový systém prodejních míst pro zjednodušení online prodeje nebo získat kontrolu nad řízením dodavatelského řetězce.
Při volbě mezi SaaS a běžnou lokální verzí by měl zákazník zvážit výhody a nevýhody a pochopit, co je pro a proti.
- zda je jejich podnikání jedinečné a specializované;
- zda IT společnost nabízí hotová řešení, software se specifickými a konkrétními funkcemi.
- Jakou úroveň přizpůsobení jejich podnikání vyžaduje.
Software SaaS od společnosti Sapsan Plus s.r.o. nejenže šetří zákazníkovi peníze, ale lze jej snadno aktualizovat a upgradovat, přičemž se data integrují s nástroji, které zákazník již používá při své práci a podnikání.
PRO SVŮJ PROJEKT
VŠE CO POTŘEBUJETE
Používáme soubory cookie, pixely a další technologie (souhrnně „cookies“), abychom rozpoznali váš prohlížeč nebo zařízení a dozvěděli se více o vašich zájmech se základními funkcemi a službami pro další účely... Přečíst více
OK